همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه: مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یینگ با معرفی برندگان به کار خود پایان داد

شام­گاه جمعه ۱۰ شهریورماه ۹۶ مصادف با عیدسعید قربان، اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور یینگ برگزار شد و با تقدیر از برندگان، دومین دور مسابقه به پایان رسید.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)؛ مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی‌یینگ، سرانجام پس از ۹ ماه از شروع فراخوان خود، در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، علی زرافشان معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش و مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی(ص) و دیگر شخصیت‌های برجسته علمی و مدیریتی کشور به کار خود پایان داد.

ابتدای آبان ماه سال گذشته فراخوان این مسابقه اعلام شد، ساخت فیلم‌های ۶۰ ثانیه‌ای از انجام آزمایش­های علمیِ گروه‌های دانش‌آموزی، نحوه شرکت در این مسابقه در حوزه‌های علمی فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، ریاضیات، نجوم و ترکیبی از علوم مختلف، قرار گرفت.

بر اساس این گزارش طی هفت ماه مهلت شرکت در مسابقه، پنج هزار و ۱۰۹ دانش‌آموز شرکت کردند و در نهایت ۲۳۱ دانش‌آموز در قالب ۱۰۵ گروه منتخب این مسابقه شدند.

منتخبین این مسابقه که از ۲۴ استان شامل تهران، کرمانشاه، زنجان، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، سمنان، کرمان، فارس، آذربایجان شرقی، گلستان، مرکزی، کردستان، البرز، خراسان رضوی، خوزستان، قم، همدان، مازندران، یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد هستند؛ با حضور در اختتامیه مسابقه دانش­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ در تالار اندیشه حوزه هنری تقدیر شدند.

در این مسابقه ابتدا دانش‌آموزان افغانستانی به نمایندگی زهرا مهاندوست جایزه خود را دریافت کردند. حدیثه شیخ الاسلامی از آذربایجان شرقی، مبینا گوبانانی از اصفهان، فروغ مزیدی از البرز، مهدی مهندسی، محمد امین برد پیشه از تهران، زهرا میرزایی از خراسان رضوی، فاطمه کبری زاده از خراسان شمالی، فاطمه خدابنده از زنجان، محمد امین رافت از فارس، ابوالفضل پورنجاتی از قم، سروش صادقیان از کردستان، سعیده نوربندی پور از کردستان، سیدمحمدرضا سادات از کهگیلویه و بویراحمد، شهرزاد مرتضوی کلائی از مازندران، امیررضا میرزائی از مرکزی، محمد بهراد سلیمانی از همدان، فاطمه جعفری از یزد، از برگزیدگان این مسابقه بودند که به نمایندگی از گروه خود جوایز را دریافت کردند.

براساس این گزارش در میان برنامه اختتامیه، برخی آزمایش‌های علمی با حضور داوران مسابقه به اجرا و نمایش درآمد.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک فناوری پردیس، بنیاد ملی نخبگان، پژوهشسراهای دانش‌آموزی آموزش و پرورش، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، جامعه یاوری فرهنگی، اتحادیه انجمن‌های معلمان فیزیک ایران، انجمن ترویج علم ایران، شبکه دوم سیما، اتحادیه انجمن­های اسلامی دانش­آموزان، شرکت فناپ و شرکت دانش بنیان فن­آموز به عنوان مجری مسابقه از حامیان دوره‌ی دوم مسابقه دانش‌آموزی نور به شمار می­روند.

 

Register!