زرافشان در اختتامیه مسابقه دانش آموزي نور؛ گراميداشت پروفسور جكي يينگ: مسابقه نور فرصتی برای ورود به فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانش‌آموزان است

معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: جایزه مصطفی(ص) به عنوان یک فعالیت علمی و بین‌المللی عرصه جدیدی است که دانش آموزان می‌توانند در آن حضور پیدا کرده و مقدمات ورود به فعالیت‌های علمی و پژوهشی آن‌ها فراهم شود.

به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع‌رسانی جایزه مصطفی(ص)؛ علی زرافشان معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه مسابقه دانش‌آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور جکی یینگ که عصر امروز در تالار اندیشه حوزه هنری برگزارشد، با اشاره به اینکه مسابقه نور فرصتی است که دانش‌آموزان به عرصه‌ی فعالیت‌های علمی و پژوهشی ورود پیدا کنند گفت: جایزه مصطفی(ص) به عنوان یک فعالیت علمی و بین المللی عرصه جدیدی است که دانش آموزان می‌توانند در آن حضور پیدا کنند.

وی در ادامه با اشاره به نامگذاری این مسابقه به نام “نور” اظهار داشت: دو سال قبل، به تجلیل ازابن هیثم از دانشمندان برجسته جهان اسلام؛ “نور” عنوان سال جهانی نام گرفت. ابن هیثم دانشمندی است که بیشترین تحقیقات را بر روی نور داشته اما ویژگی ممتاز او این بود که بنیانگذار پژوهش تجربی است. او از روش تجربی برای تحقیقات علمی استفاده می‌کرد و از روش استقرایی بهره می‌برد. معاون متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سخت کوشی و تلاش ابن هیثم و شکست ناپذیری او در مسیر علمی افزود: خانم جکی‌یینگ هم در سخنرانی دو سال گذشته خود اشاره کرده بود که همیشه به شاگردانش توصیه می‌کند که از شکست‌ها خسته نشوند چرا که شکست ها مقدمه پیروزی است. وی به همکاری مشترک وزارت آموزش و پرورش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با همکاری دکتر ستاری در طول ۴ سال گذشته سعی شده که بستر فعالیت‌های پژوهشی برای دانش‌آموزان فراهم شود. زرافشان با ابراز امیدواری نسبت به درخشش دانش‌آموزان در عرصه بین المللی یادآور شد:  امروز بیش از ۶۲۸ پژوهشسرا در کشور فعالیت می‌کند که با همکاری ستادهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آزمایشگاه‎های آن‌ها مجهز شده است، تا زمینه را برای فعالیت علمی شما دانش‌آموزان فراهم کند.
 

Register!